Tetőfelújítás Balaton és vonzáskörzetében
TETŐFEDÉST AZ ORSZÁG EGÉSZ TERÜLETÉN VÁLLALUNK!
Belépés

Az acél tetőlemezek tényleg kopognak?

 


Magyarországon kevésbé elterjedt az acél tetőfedő anyagok (szemben a skandináv országokkal és északi szomszédainkkal), így a cserepeslemez, a síklemez vagy a trapézlemez használata. Talán ennek is köszönhető, hogy sokan alig ismerik ezeket az építőanyagokat, és sok tévhit kering velük kapcsolatban… ezeknek jártunk most utána.

Hagyományos cseréptető vagy cserepeslemez?

Ha tetőfelújítást vagy tetőfedést tervez, bizotosan elgondolkodott már ezen a két lehetőségen. Mindkét típusnak vannak előnyei és hátrányai is, a cseréptető mellett szóló érvek viszont legtöbbször kimerülnek abban, hogy az egy bevált, hagyományos, " a szomszéd Marikának is az van , nagyon jó" alapon választják ezt a  megoldást. Nem érdemes azonban abba a hibába esni, hogy azért alkalmazunk valamit, mert az megszokott. A cserepeslemez, bár kialakításában a cseréptetőre emlékeztet, egy időtálló, rozsdamentes fém, mely minőségében és esztétikájában is megelőzi azt – nem véletlen, hogy az északi országokban is ezt használják, ahol különösen fontos a tartósság és a megbízhatóság az extrém időjárási körülmények miatt. Cikkünkben összeszedtük azokat a gyakori tévhiteket, melyek az acél tetőlemezekkel kapcsolatban felmerülhetnek.

Tetőtérben nagyon hangos

Elterjedt az a tévhit, miszerint az acélból készült tetőn rendkívül hangosan kopog az eső, valamint hallani a legkisebb szellőt is. Valójában a zajhatás a szakszerű szerelés függvénye. Fontos tudni, a cserepeslemez alá minden esetben páraáteresztő fóliát kell rögzíteni, ami nem csak a párát vezeti el és a levegőt ereszti át, hanem a hang- és a hőszigetelés szempontjából is előnyös. A pára kifelé történő áteresztése azért elengedhetetlen, mert ennek hiányában az kicsapódik, felgyülemlik és könnyedén károkat okozhat. .

Viharban eltörik, elhajlik, elviszi a szél

Valóság: ezek a termékek horganyzott acéllemezből készülnek és műanyag festékréteggel vannak ellátva, ami tökéletes védelmet nyújt a környezeti hatásokkal szemben – így a legnagyobb viharok és havazások sem tudnak kárt tenni bennük.
Pontosan az acél alapanyag – mely magja minden terméknek – az, ami az extrém időjárási viszonyoknak is ellenáll. Nem véletlenül használják előszeretettel az északi országokban ipari csarnokokhoz, kereskedelmi épületekhez és lakossági felhasználásra is. Így minden esetben fontos, hogy a cserepeslemez az előírásnak megfelelően legyen felhelyezve, a megfelelő számú és méretű csavarok segítségével.

Túlárazott

Valóság: A cserepeslemez egyik legnagyobb előnye a tartósság és a minőség mellett a meglepően alacsony ára, hiszen jóval olcsóbb a hagyományos cserépnél. Gyorsabban össze lehet szerelni és könnyebb szállítani is, ezen kívül méretre gyártva készül, minimális anyagveszteséggel, ami meglátszik az árán is. Amennyiben új építésű házról beszélünk, elegendő egy könnyebb és így jóval olcsóbb tetőszerkezetet készíteni hozzá, hiszen maga a cserepeslemez is könnyű.

Szivárog

Valóság: szivárgás olyankor fordulhat elő, ha a lemezeket nem megfelelően szerelték fel, például kifelejtettek egy részt ,vagy a csavarok rosszul lettek becsavarva, esetleg nem megfelelő csavarral rögzítették. Cégünk  egy felkészült szakmai csapat segítségével mind lakossági, mind építőipari ügyfeleknek segít a felszerelésben, kivitelezésben, amivel elkerülhetőek az ilyen jellegű hibák.
Ha a cserepeslemez szakszerűen, EPDM gumigyűrűvel szigetelt csavarokkal lett rögzítve és páraáteresztő fóliát is rögzítettünk a lemez és a lécek közé, akkor egy vízhatlan felület jön létre – ebből a szempontból is előnyösebb a hagyományos cseréptetőnél, hiszen a cserepek itt nem tudnak elmozdulni.

Idővel leromlik az esztétikai állapota

Valóság: a hagyományos cserépen megtapad a por, és mohásodásra is hajlamos, míg a cserepeslemeznek és síklemeznek sima és egyenletes a felülete, ezért könnyen karbantartható és öntisztuló: gyakorlatilag az eső lemossa a szennyeződéseket. A lemeztető színe is tartós az UV-védelemmel ellátott festékbevonatnak köszönhetően.

Könnyen karcolódik

Valóság: a cserepeslemez csak felszerelés közben karcolódhat meg, ha munka közben, a szakszerűtlen szerelés eredményeként véletlenül felsértjük a felületet. Szakmai csapatunk ennek elkerülése érdekében segít a szakszerű felszerelésben.

Könnyen rozsdásodik

Valóság: a cserepeslemez anyaga rozsdamentes fém. A lemezek mindkét oldalon horganyzottak, ami hatékony védelmet nyújt a korrózió ellen, emellett egy passziváló és egy alapozó réteg is kerül rájuk a festék alá, ami garantálja a hosszú élettartamú, öntisztuló, rozsdamentes tetőt.

A festék egy idő után elhalványul, lepattog

Valóság:a tetők színbevonata UV-álló, így színtartóssága garantált. Mivel a tető egyenletes felületén a szennyeződések nem tapadnak meg, még évekkel a felszerelés után is változatlan színben pompázik majd.

Az acél vezeti az áramot, tehát a tető vonzza a villámokat

Valóság: sokan feltételezik, hogy mivel a fém vezeti az áramot, vonzza is. Ez nem igaz; ezt számtalan dokumentált esetből láthatjuk, ahol a villám fákba vagy magasabb tárgyakba csapott bele acél tetők mellett. Természetesen ettől függetlenül érdemes villámhárítót felszereltetni.

Túl nehéz és nagy méretű, ami miatt nehézkes a kiszállítás és házilag nem lehet felszerelni

Valóság: a lemezek szélessége 110 cm, maximális hossza pedig 535 cm a könnyű kivitelezhetőség érdekében. Tömege mindössze 5 kg folyóméterenként, ami tízszer könnyebb, mint a hagyományos tetőcserép, és egy teljes lemezt is könnyedén tud két ember mozgatni. A kiszállítás olcsóbb és könnyebb is a lemezek súlyából és méretéből adódóan. Mivel az elemek egymással összeilleszthetők, a felszerelését akár házilag el lehet végezni, amihez részletes, magyar nyelvű útmutatót is lehet találni , de szakmai csapatunk is rendelkezésére áll, ha kivitelezőt keres

Vegye fel velünk a kapcsolatot ide kattintva!

A Facebook adatlapodon később is megtalálod ezt az oldalt, ha a Megosztás gombra kattintasz.